Search

Yatağınızı Yenileme Zamanı Geldi mi? Yatak Değiştirme İşaretleri

 

Günün tüm yorgunluğunu attığınız en önemli anlardan biri de uyku zamanı. Uykuda geçen saatlerinizin size yeni gün için zindelik verecek kalitede olması oldukça önemli. Sağlıklı, kesintisiz bir uyku tüm gece bedeninizin rahatlamasını, günlük stresten arınmasını ve yeni güne tazelenmiş şekilde uyanmanızı sağlar. Tabii bu sağlıklı ortam için uyku zamanını geçirdiğiniz yatağın size gerekli konforu sunacak özelliklerde olması gerekir. Fiziksel olarak dinlenmenizi sağlayan, uykunuzun tüm gece kesintisiz sürmesine yardımcı olacak yatağınız için doğru seçimler yaparak yaşam kalitenizi de artırabilirsiniz. Sabahları yorgun uyanıyor, belinizde, sırtınızda ya da boynunuzda ağrılarla yataktan kalkıyorsanız belki de yatağınızı değiştirmenin tam zamanı!

 

 

Yatağınızı Yenilemeniz Gerektiğini Nasıl Anlarsınız? 

 

Yatak değiştirme zamanının geldiğini gösteren detayları dikkate alarak, uyku sağlığınız için yatak yenileme kararı alabilirsiniz: 

 

  •        Yatağınızı sekiz yıldan uzun bir süredir mi kullanıyorsunuz? O halde yatak yenileme zamanı gelmiştir. Yatak kullanım süresine bağlı olarak yapılan araştırmalara göre konforlu ve sağlıklı bir uyku için yatağınızı 7 ile 10 yıl arasında değiştirmeniz önerilmektedir. 

 

  •        Uyandığınızda kendinizi dinlenmiş hissetmiyor musunuz? İyi bir gece uykusu alırsanız, tazelenmiş ve dinlenmiş hissederek güne başlarsınız. Gün boyunca kendinizi yorgun ve uykulu hissediyorsanız bunun nedeni gece boyunca yatağınızda çok fazla sağa sola dönmeniz olabilir. Vücudunuz, sizin için rahat olmayan bir yatakta uyku pozisyonu bulmak için bütün gece hareket halinde olabilir. Bu da yorgun uyanmanıza neden olur.
  •        Yatağınız konfor bölgesini kaybetmiş olabilir mi? Güne sırt, boyun ve bel ağrıları ile uyanıyorsanız yatağınızdaki konfor bölgesi zamanla eskimiş olabilir. Bu da doğrudan yatak yayları üzerinde uyumanıza neden olarak vücudunuzda ağrılara sebep olur. Bu durumda yatak yenileme kararı alabilirsiniz.
  •        Farklı yataklarda uyumak sizin için daha konforlu hale gelmeye mi başladı? Yatak yenileme için bu durum yeterlidir. Otelde veya evdeki farklı bir yatakta uyuduğunuzda daha kolay uykuya dalıyorsanız yatağınızın başta yatak süngeri olmak üzere eskimeye başladığını anlayabilirsiniz.
  •        Vücudunuzdaki alerjik reaksiyonlar arttı mı? Yatağınızın özellikle hijyenik olarak uygun koşullarını kaybetmiş olması yatak yenileme için en önemli nedenlerden biri olabilir. Eskiyen yatak yüzeyinde biriken toz ve bakteriler alerji belirtileri göstermenize neden olabilir. Ayrıca kullandığınız yatağın yeni de olsa alerji şikayetlerinizi arttırması size uygun bir yatak olmadığının belirtisidir. Bu sorunu çözmek için alerji şikâyeti olanlara özel üretilen yatak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 

 

 Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmeli?  

 

Yatak yenileme kararını verdikten sonra yeni yatak alırken farklı birçok etkeni dikkate almanız gerekir. Bu etkenler şu şekilde listelenebilir:

 

  •        İhtiyaçlarınız, yaşınız, yatak ölçüleri ve kullanılan teknoloji yapacağınız seçimde oldukça önemli rol oynar. Bel, boyun ve sırt problemleri yaşıyorsanız ve bu problemler tüm yaşamınızı etkileyecek noktaya geldiyse yatak yenileme zamanı gelmiş demektir. Bu konuda size en doğru çözümü sunacak olan ise ortopedik yatak seçimi olabilir. Vücudunuza ve uyku tercihlerinize uygun kaliteli bir ortopedik yatak, yanlış yatak seçimine bağlı sırt, boyun ve eklem ağrılarının hem başlamasını hem de devam etmesini önlemede önemli rol oynayabilir. Doğru bir yatak modeli, basıncı hafifletmeye ve omurga hizalamasını desteklemeye yardımcı olur. Sizi rahatsız eden ağrıları azaltır. Kesintisiz, derin ve daha dinlendirici bir uyku sağlar. Ortopedik bir yatak, kemik ve eklem ağrılarınızı hafifletmeyi amaçlayan bir yataktır. Yataş Bedding’in Smart Track, Sleep Balance, Orthopedic Support, Five-Z yatak modelleri bel, boyun, sırt ağrıları çekenler için üretilen özel öneriler olarak seçimleriniz arasında yer alabilir.

 

  •        Yatak yenileme kararınızın ardında alerjik sorunlar gibi farklı şikayetleriniz bulunuyorsa bunun için de özel seçimler yapabilirsiniz. Alerji şikâyeti olanlar, terleme sorunu yaşayanlar Duchess Ultra Care yatağı tercih edebilir. Duchess yatağın yatak yüzeyini alerjen ve bakterilere karşı koruyan özel konfor pedi ve Purotex Teknolojisine sahip kumaşı ile uyku sorunlarının önüne geçebilir. 

 

  •        Yoğun bir spor programınız varsa seçtiğiniz yatak oldukça önemlidir. Yataş Bedding’ten Athletic Yatak sporcular için özel olarak üretilmiştir. Vücudun oksijen seviyesini arttıran bu yatak aktif yaşam için dizayn edilmiştir.

 

  •        Fazla kilolarınız varsa yatak seçiminizde bunu mutlaka dikkate almanız gerekir. Prestige Prime Yatak da yüksek kilolular için yine özel teknolojilerle üretilmiş yatak seçimi olarak değerlendirilebilir. Ekstra sertlikteki bu yatak yüksek omurga desteği sağlar.

 

  •        Mevsimsel olarak uyku sorunları yaşıyorsanız yatak seçiminde bu sorunu da dikkate almalısınız. Yataş Bedding, uyku sorunlarına karşı aldığı özel önlemlerle farklı ihtiyaçlara göre yatak seçeneklerini size sunar. Özellikle yazın bunaltıcı havalarda serinletici etkisi ile size kesintisiz bir uyku sunan, Woolmark yün yüzeyli yatak, ideal omurga desteği sunan Summer Bed yatak ve terlemeyi azaltan serinletici etkili yüzeyiyle Cool & Wool yatak[5] bu seçenekler arasında yer alır. Siz de yatak yenileme kararı verdiğinizde yatak kampanyaları arasından, Yataş yatak değiştirme kampanyası detaylarını takip ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Yatak Yenileme Sürecinde Son Teknolojileri Takip Edin  

 

Yatak yenileme düşüncenizi uygulamaya karar verdiğinizde size yol gösterecek detaylardan biri de yatak üretim teknolojileri olabilir. Yatak süngeri üretiminde kullanılan özel teknolojiler sayesinde sağlıklı bir uyku düzenine sahip olabilir, yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Farklı yay teknolojisi kullanılarak üretilen özel yataklar, yorgun uyandığınız günlere veda etmenizi sağlayabilir. Özel DHT Yay Teknolojisi ile üretilmiş, yüksek yoğunluktaki sünger katmanları ile vücudunuzu tanıyan bir yatak seçimi, aradığınız ve özlediğiniz konforu size sunabilir. Doğal omurga eğrinizi koruyan DHT Yay Sistemi sayesinde kesintisiz uykunun tadını çıkarabilirsiniz.

 

Uykuya hızlı bir şekilde geçişinizi sağlayan, stres azaltıcı etkili, bel, boyun ve sırt ağrılarınıza çözüm olacak Pocket Yay Teknolojisi ile üretilen bir yatak da seçiminiz arasında yer alabilir. Yatak yenileme kararınızın ardından sizi mutlu edecek bu teknoloji sayesinde her sabaha dinlenmiş, tazelenmiş, zinde bir vücutla uyanabilirsiniz. Beş bölgeli paket yay sistemi kullanan Pocket Yay Teknolojisi, vücudunuzun beş farklı bölgesine gece boyu destek verir. Birbirinden bağımsız çalışan bu farklı yaylar sayesinde daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Bu özel teknolojilerden biri olan konfor arttırıcı yatak pedi kullanarak da yatak yenileme sürecinizi çok hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yatağınızın üzerine sereceğiniz farklı kalınlıklardaki yatak pedleri ile hızlı ve ekonomik bir çözüm de tercihleriniz arasında yer alabilir.


PAYLAŞ