Search

Reflü Yastığı Seçimi ve Kullanımı l Yataş Bedding

Uyku kalitesi, yaşam kalitesini de etkiliyor. Yaygın yaşanan sağlık sorunlarından biri olan reflü, midedeki besinlerin ağızdan geri gelmesi şeklinde bir sindirim sistemi hastalığı olarak biliniyor. Reflü sorunu yaşayan kişiler, bu durumdan uyku esnasında da etkilendiği için kaliteli uyku bir sorun haline geliyor. Ancak reflü yastığı ile reflü sorunu bulunan kişiler, uyku düzenlerine geri dönüyor.

Medikal yastık olarak bilinen reflü yastığı, özel olarak dizayn ediliyor ve reflü hastalığı olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Reflü yastığı kullananlar, sıklıkla yaşanan gaz sorunu ve yemeklerin ağza gelme hissini uyku sırasında yaşamadıklarından dolayı kaliteli bir uyku deneyimi yaşıyor.

 

Reflü Yastığı Kullanımı

 

Yataş Bedding reflü yastığı, doğru yatış pozisyonunun ayarlanmasını sağladığı için uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna kaçmasını ve ağızda oluşan kötü tadın engellenmesini sağlıyor. Eğimli bir açıya sahip olan model, başın vücuttan daha yüksekte konumlanmasını sağlayarak reflünün belirtilerini engelliyor. Sadece yetişkinler için değil, bebekler için de kullanıma uygun olan model, tam ortopedik olduğu için uyku sırasında rahat etmeye yardımcı oluyor.

 

Reflü yastığı kullananlar, kısa süre içerisinde uyku kalitelerinde artış olduğunu belirtiyor ve uyurken doğru pozisyon sağlandığı için de uyku deneyimini geliştiriyor. Üçgen bir tasarıma sahip olan bu medikal yastık ile vücut hemen hemen 45 derecelik bir açıya ulaşıyor. Midede sindirilen besinler ve gaz sorunu, hastaların başı daha yüksekte olduğu için yemek borusuna kadar ulaşamıyor, yetişkin ve bebekler rahat bir uyku çekiyor.

 

Bebekler İçin Reflü Yastığı

 

Bebekler için uygun olarak üretilen modeller gönül rahatlığı ile kullanılıyor. Bebek reflü yastığı ile geceleri uykusunu alamadığı için sık sık uyanan bebekler, rahatça uyuyor ve bu da sağlıkları açısından büyük bir yarar sağlıyor.

 

Bebekleri için yastığı tercih eden ebeveynler, çocuklarının daha az kustuğunu ve uykularından çok daha az uyandıklarını gözlemliyor. Bebeklerde reflü, bazı organların yeterince gelişmemiş olmasından kaynaklandığından çok az bir yemekle bile bebeklerin midesi rahatsızlanıyor. Çoğu ebeveyn, bebeğinin reflü sıkıntısı olduğunu aklına getirmiyor ve onun gaz sancısı çektiğini sanıyor.

 

Doktorlar tarafından da tavsiye edilen yastık modelinin kullanımı ise oldukça kolay. Bebeğinizi açılı yastığın üzerine sırt üstü veya yüz üstü yatırmanız mümkün. Bebekler, reflü yastığı sayesinde daha rahat uyuduğundan gün içinde çok daha az rahatsızlık çekiyor.

 

Reflü yastığı bebek kullanımı için tercih edildiyse kendi kılıfının bebeğe uygun ürünlerle yıkanması öneriliyor. Aynı zamanda yastığa ekstra kılıf geçirerek de daha uzun süreli kullanım avantajı sağlanıyor. 

 

Doğru Reflü Yastığı Seçimi

 

Doğru seçimi yapmak hem sağlık hem de kaliteli uyku açısından oldukça önemli hale geliyor. Aynı zamanda bebekler için ilgili ürün seçimini yaparken dikkatli olmak şart. Reflü yastığı, uyku süresi boyunca kullanılacağından, modelin ortopedik özelliklere sahip olması ve üretiminde kullanılan malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekiyor.

 

Yataş Bedding medikal reflü yastığı, örme koton kumaşa sahip olması nedeniyle uyku esnasında aşırı terlemeyi engelliyor. Aynı zamanda yıkanabilen özel kılıfı sayesinde daha hijyenik bir seçim olan ürün ile doğru yatış pozisyonu sayesinde daha rahat bir gece geçirmek mümkün oluyor. Özel sünger bloktan üretilmiş olan Yataş Bedding yastık modeli, doğru kullanıldığı takdirde uzun ömürlü olması ile dikkat çekiyor.

 

Reflü yastığı kullanımı söz konusu olduğunda bu özel medikal yastığın, sadece reflü hastalarına özel geliştirildiğini göz önüne alarak doktorunuzun önerisine başvurmanız şart. Bebeklerde 0-6 ay aralığında tercih edilen model, yetişkinlerde ise doktor önerisinin hemen ardından kullanılabiliyor.

 

Reflü Medikal Yastık
Online Özel
Sepette İndirim
Medikal Yastık
(16 Yorum)

Yatış pozisyonunu ayarladığından mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engeller.

Yatış pozisyonunu ayarladığından mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engeller.
999,90 TL
Online Özel
Sepette İndirim
SATIN AL
PAYLAŞ