Search

Bebeklik Döneminde Uykunun Önemi l Yataş Bedding

Bebekler sağlıkla büyümeleri, zihinsel ve fizyolojik gereksinimleri için günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirirler. Onların bu süreci henüz tam olarak gelişmemiş iskelet ve kas sistemlerini destekleyen uyku ürünleri ile geçirmeleri sağlıkları için dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. Uzun saatlerini uykuda geçiren bebeklerin yaş gruplarına ve gelişimlerine göre üzerinde uyudukları bebek yatağı seçimi dikkatli yapılmalıdır. Doğru bir seçimle uyku sürecini huzurla ve konforla geçiren bir bebeğin yüzündeki mutluluk ebeveynlerini de mutlu edecektir. Onlar için bu kadar değerli bir zaman dilimini sağlıkla geçirmeleri için tasarlanan Yataş Bedding Mini Koleksiyonu'nda yer alan bebek yatakları, gelişim halindeki minik bedenleri ile tam uyum sağlar.

Gelişim Dönemleri ile Uyumlu Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

Bebeklerin gelişim süreçlerine uygun bebek yatağı seçimi farklı yaş dilimi ve gelişim özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yeni doğan döneminden itibaren 3-6 yaş grubunu da kapsayan gelişim aşamalarında onların iskelet yapısını destekleyen ergonomik bebek yatağı seçimi ön plandadır. Onların gelişim sürecini destekleyen ortopedik ve yarı ortopedik yatak tercihi ‘bebek yatağı nasıl seçilir’ sorusu için ideal bir cevap. Çok yumuşak yataklar sanıldığı gibi onların henüz gelişimini tamamlamayan iskelet sistemlerini desteklemeyeceği için uygun bir seçim olmayacaktır. Bu nedenle bebek yatağı seçiminde gelişim dönemleri dikkate alınarak, bedenlerinin içine gömülmesine engel olacak sertlikte yataklar ideal bir tercih olacaktır. Bebeklerin yeni dünyaya ilk adımlarını attıkları andan itibaren onların sağlıkla uyumaları için tasarlanan Yataş Bedding Mini Koleksiyonu'nda yer alan yataklar Alman LGA® Ergonomi Sertifikası ile üretilir. Bebek yatağının bu sertifikaya sahip olması, onların minik bedenlerine ergonomik olarak uyumluluğunu gösterir.

Yeni Doğan Grubu için Güvenli Bir Uyku: Juno Bebek Yatağı

Bebek yatağı seçiminde önemli olan gelişim süreçlerini dikkate alarak yaş gruplarına uygun üretilen yataklar; farklı malzeme ve ebatlardaki seçeneklere sahiptir. Yeni doğan dönemi için tasarlanan Juno Bebek Yatağı anne rahmini andıran tasarımı ile onların yeni dünyalarına huzurla adapte olmalarını kolaylaştırır. Yüksek baş tasarımı ile bebeklerin en büyük sıkıntılarından birisi olan reflü şikayetlerini azaltan bu özel yatak, narin kafa yapılarını da korumaya yardımcı olur. Bebeğin hareket özgürlüğünü engellemeyen karın bandı ise onların ihtiyacı olan rahat ve konforlu bir uyku ortamını güvenle sunar. Onların hareket yapısı ve gelişimlerini destekleyen bu bebek yatağı seçimi, sağlıkla uyumaları için ideal bir seçenek. Onları mışıl mışıl uyutan bu konforlu tasarım aynı zamanda arabada, misafirlikte, anne baba yatağında kullanımı ile ebeveynler için de rahat bir kullanım yaratıyor.

Bebeğinizin Sağlıkla Büyüdüğüne Tanıklık Edin

Bebeklerin uyku sağlığını maksimum düzeye taşımak için Yataş’ın uzun yıllara dayanan uyku ürünlerindeki uzmanlığı ile tasarlanan Minipo Pocket Yaylı Yatak, sağlıklı bir uyku deneyimi sağlar. İki taraflı kullanım olanağı ile gelişim özelliklerine paralel olarak bir tarafı 0-2 yaş, diğer tarafı da 3-6 yaş için ideal bir bebek yatağı seçimi sağlar. Birbirinden bağımsız hareket edebilen Pocket yay sistemine sahip olan bu ürün, özel tasarım membranlı aleziyle güvenli bir kullanım sunuyor. Çocukların yaş dönemlerine bağlı olarak gelişim özellikleri de farklı olacağı için bebek yatağı seçiminde yatağın sertlik derecesi ön planda tutulmalıdır. Bu modelde, vücudun yatağa tam olarak gömülmesini engelleyen ve omurgayı destekleyen taraf 0-2 yaş kullanımı için uygun bir kullanım sağlıyor.

Çocukların hareketlenmeye başladığı, yürüyüp koştuğu dönem 3-6 yaş grubu için tasarlanan diğer taraf ise; çok sert olmayan yüzeyi ile onların ihtiyacı olan uyku ritmine uyumlu. Yataş Bedding’in uzun yıllara dayanan uyku uzmanlığının ileri teknoloji ile birleşiminden oluşan Yataş Mini Koleksiyonu onların sağlıklı gelişimini desteklemek için tasarlandı. Bebek yatağı seçimini kolaylaştıran gelişim dönemleri ile uyumlu farklı seçenek ve boyutlardaki ürünleri Yataş Bedding’in özel tasarımlı bebek yatakları arasından yapabilirsiniz. Onların minik bedenlerine huzurlu bir uyku hediye ederek, keyifle büyümelerine tanıklık edebilirsiniz.

PAYLAŞ

Bebeklik dönemi uykunun önemi

Bebeklik döneminde uykunun önemi | Yataş Bedding
Bebeklik döneminde uykunun önemi | Yataş Bedding
Daha Fazla Göster