Yataş

Tarihçe


Yataş’ın temelini oluşturan Süntaş A.Ş., 1976 yılında kurulmuş, Anadolu’nun ilk sünger fabrikasıdır. 1979 yılında tesis yatırımlarını büyüterek süngerin yanı sıra süngerli yatak üretimine de başlayan şirketimiz; 1981 yılında yaylı yatak üretimi, 1987 yılında ev tekstili ürünleri, 1993 yılında sofabed ( yataklı kanepe ) ve koltuk takımları üretimine başlayarak ürün gamını geliştirmiş ve markamıza olan güveni, zengin hizmet anlayışı ve kalitesiyle pekiştirmiştir.

Müşteri memnuniyetini temel ilke edinen Yataş, müşterilerine kaliteli ürünler sunmanın yanında, alanındaki dünya modasını ve son akımları takip ederek, en son yenilikleri ürünlerine yansıtmayı, müşterilerine en iyi hizmeti sunarak onlarla uzun vadeli ilişkiler kurmayı misyon edinmiştir. Yataş, gelişen teknolojisi ve günden güne artan kapasitesiyle genç ve dinamik bir firma olarak yatak, ev tekstili, mobilya ve salon takımı sektörlerinde liderlik pozisyonunu muhafaza etmek için kendi alanında daima "ilk"leri gerçekleştirmeye devam edecektir. Yataş, değişen ve yenilenen mağazacılık anlayışıyla mağaza yapılanmasında iki farklı tipe geçmiştir. Yataş, bu iki mağaza tipi ile yatak ve mobilya uzmanlığını, modern mağazacılık vizyonuyla birleştirerek, tüketicilerine en kaliteli alışveriş deneyimini sunmaktadır.

2010 yılında, dünyanın 48 ülkesinde faaliyet gösteren bağımsız bir marka değerlendirme kuruluşu olan Superbrands tarafından, Türkiye’nin "süper markası" olarak seçilen Yataş, her geçen yıl dünyaya yayılmaya devam ediyor. Dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan Yataş; kalitesi, yenilikçi ve fonksiyonel tasarım anlayışı ile değişiyor ve gelişiyor.

FABRİKALAR

Sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olan Yataş, bugün 92.000 metrekare kapalı alanı, 160.000 metrekare açık alanı, Kayseri ve Ankara’daki fabrikaları, yaklaşık 4.000 çalışanı ve 900 satış noktasıyla hizmet vermektedir. 

Kayseri Yatak, Ev Tekstili ve Sünger Fabrikası Kapalı Alan:47.200 m2, Açık Alan:72.794 m2

Kayseri Kanepe Fabrikası Kapalı Alan:22.800 m2, Açık Alan:7.079 m2

Ankara Modüler Mobilya Fabrikası Kapalı Alan:22.000 m2, Açık Alan:80.000 m2

Üretim Kapasitesi

Yatak Kapasitesi (Yıllık): 360.000 Adet

Ev Tekstili Kapasitesi (Yıllık): 636.000 Adet

Sünger Kapasitesi (Yıllık): 185.000 m3

Kanepe Kapasitesi (Yıllık): 158.000 Parça

Modüler Mobilya Kapasitesi (Yıllık): 24.000 Takım

MAĞAZALAR

Enza Home

Enza Home mağazaları mobilya, aksesuar ve Yataş Bedding ürünlerinin bir arada satıldığı, mağaza m2’si 1500-3500 m2 arasındaki kurumsal satış noktalarıdır.

Mobilya

Uyku Ürünleri

Aksesuar

Yatak Odası

Yatak

Aydınlatma

Yemek Odası

Baza

Halı

Koltuk Takımları

Başlık

Tablo

Oturma Grubu

Yastık ve yorgan

 

Köşe Takımı

Renkli Ev Tekstili

 

TV Ünitesi

 

 

Tamamlayıcılar

 

 Yataş Bedding

Yataş Bedding mağazaları yatak, baza, başlık, yastık-yorgan ve renkli ev tekstili ürünlerinin bir arada satıldığı, mağaza m2’si 250-550 m2 arasındaki kurumsal satış noktalarıdır.


Uyku Ürünleri

Yatak

Baza

Başlık

Yastık ve yorgan

Renkli Ev Tekstili

 

İHRACAT

Türkiye’nin en bilinen yatak markası Yataş, kuruluşundan bu yana her geçen gün gelişen teknolojisi ve ürün kalitesiyle bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün 50 ülkeye ihracat yapan Yataş Grup, yurt dışı pazarlarda başta Almanya, İngiltere, Suudi Arabistan, İran, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Çin, Fas, Gürcistan, Irak, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kıbrıs, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır ve Türkmenistan’da olmak üzere 50 kurumsal mağaza ile hizmet vermektedir.