Search
Yataş

İyi Bir Uyku En İyi İlaçtır; Yataş Bedding’den İyi Bir Uyku için Altın Öneriler

 

 

Yaşamınızın yaklaşık üçte birini uykuda geçirdiğinizi biliyor muydunuz? 16 Mart Dünya Uyku Günü nedeniyle sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı uykunun önemine bir kez daha dikkat çeken Yataş, kesintisiz bir uyku için uzman tavsiyelerini paylaşıyor. Yataş Bedding, uyku sağlığı için düzenli olarak gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda hazırladığı Smart Match programı ile de vücut tiplerine ve uyku alışkanlıklarına göre en uygun yatakları müşterilerine sunuyor.

Dünya Uyku Tıbbı Birliği tarafından her yıl Mart ayının üçüncü Cuma’sı kutlanan Dünya Uyku Günü, bu sene 16 Mart 2018 Cuma günü global etkinliklerle kutlanıyor.Sağlıklı ve konforlu uykunun lider markası Yataş Bedding, 16 Mart Dünya Uyku Günü’nde sağlıklı ve kaliteli uykunun önemine dikkat çekiyor.  Bilinçsiz, deneme-yanılma yöntemiyle alınan yatak ve tekstil ürünlerinin de uyku sağlığı üzerinde büyük etkisi olduğuna işaret eden Yataş Bedding’in, uyku sağlığı için düzenli olarak gerçekleştirdiği araştırmaların bir ürünü olan Smart Match sistemi ile bilinçsiz alınan yataklar nedeniyle ilerde ortaya çıkacak birçok olumsuzluğu en aza indirmeyi ve uyku kalitesini artırmayı hedefliyor.

 

 

Sağlıklı Uyku için Alıştığınız Yerde Uyuyun

 

Yetişkin bir insanın ortalama 7-8 saat kadar süren bir uykuya ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Medicana Çamlıca Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Selda Özşahin, yapılan laboratuvar çalışmaları sonucunda uzun süre uykusuz kalan bireylerde hem ruhsal hem bedensel sorunların ortaya çıktığının kanıtlandığını belirtiyor. Uyku, yorulan ve yıpranan beynin, vücudun onarıldığı bir dinlenme süreci olarak tanımlanıyor. Bu süreç içerisinden gün içinde öğrenilenler depolanıyor ve sınıflandırılıyor. Uykunun bu yüzden öğrenme ve hatırlamaya da çok önemli bir katkısı olduğunu söyleyen Dr. Özşahin’in sağlıklı ve kaliteli uyku için tavsiyeleri ise şöyle;

 

  •          Sabahları belirli ve düzenli saatlerde kalkın.
  •          Akşam saat 18.00’den önce düzenli egzersizinizi yapın.
  •          Sigara, alkol, kafein içeren gıdalardan uzak durmaya çalışın.
  •          Akşam yatmadan önce ılık bir duş alın.
  •          Mutlaka hep aynı oda da aynı yatak odasında alışık olduğunuz yerde uyumaya özen gösterin.
  •          Yatağınız vücudunuza uygun ortopedik,  sizi rahatsız etmeyen bir yatak kullanın.
  •          Eğer reflünüz varsa yastığınızın yüksek olmasına dikkat edin.
  •          Uykunuz yoksa yatağa gitmeyin.
  •          Uykunuz gelmiyorsa fazla efor sarf ettirmeyecek- kitap okumak gibi- aktivitelerle uğraşın.

 

 

Yatak Seçimini İşin Uzmanına Bırakın!  

 

Araştırmalar, yatak seçiminin de uyku üzerinde son derece etkili olduğunu gösteriyor. Kendi özel vücut yapısına ve ağrı noktalarına uygun bir yatak ve yastık kullanmayanlar sağlıklı uykuya bir türlü geçemiyor. Uyku uzmanı Yataş Bedding’in uyku sağlığı için düzenli olarak gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda hazırlanan Smart Match sistemi, kişiye en uygun Yataş yatakları öneriyor.

www.yatasbedding.com.tr adresinde yer alan online programa uyku alışkanlıklarını, beden bilgilerini ve uyku rahatsızlıklarını belirtenler, vücut tiplerine ve uyku alışkanlıklarına göre en uygun yatakları öğrenebiliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda Smart Match’in önerdiği yatakların testi uygulayan kişilerin yüzde 99,7’sinin vücut yapısına ve sağlığına uygun olduğu belirlendi.

 

 

Yastık, Yorgan Deyip Geçmeyin!

 

Yenilikçi tasarım anlayışıyla Beyaz Ev Tekstili ürünlerine yön veren Yataş, Türkiye’nin en geniş yastık ve yorgan koleksiyonu ile sizi sağlıklı, rahat, kesintisiz ve kaliteli bir uyku deneyimine davet ediyor. Kalitesinden taviz vermeyen standart tasarımları, dayanıklılığıyla ön plana çıkan Dacron® ürünleri, vücudun iyileşme sürecine destek olan medikal serisi ve bambu, pamuk, devetüyü gibi insan sağlığı için en uygun doğal dolgu malzemeleri ile Yataş, her geçen gün koleksiyonunu zenginleştirmeye devam ediyor.