Search
Yataş

Yataş Bedding RestOn ile Uykunuz Kontrol Altında


Yatakta kalite, konfor ve yeni teknolojilerin buluşma noktası Yataş Bedding, herkesi mükemmel uyku deneyimiyle tanıştırmak için RestOn akıllı uyku takip cihazını sunuyor. Uyku sağlığını ölçen cihazların gelişmiş modellerinden biri olan RestOn Z200 Akıllı Uyku Takip Cihazı, gece boyunca uyku hareketlerini inceleyerek daha sağlıklı ve iyi bir uyku için öneriler sunuyor.

Türkiye’nin yenilikçi markası Yataş Bedding, daha kaliteli, sağlıklı ve iyi bir uyku için tüketicileri en yeni teknolojilerle tanıştırmaya devam ediyor. Yataş Bedding, bu kez tüm dünyada yükselen bir akım olan uyku takip cihazlarının en gelişmiş modellerinden RestOn Z200 Akıllı Uyku Takip Cihazı’nı sunuyor.

   

Kalp atışını ve solunum hızını ölçüyor

Gece boyunca uyku hareketlerini inceleyen RestOn, bu sayede hem daha iyi bir uyku için tavsiyeler sunarken hem de farkında olmadığınız sağlık sorunlarını önceden tespit ederek önlem almanıza yardımcı oluyor. Uyku verilerini takip ettiği gibi saklama imkanı da sunan RestOn, geçmişe dönük olarak uyku düzeni takip etme olanağı da sağlıyor. RestOn’un uyku süresinde takip ettiği en önemli veriler arasında kalp atış ve solunum alma hızları yer alıyor. Gece boyunca, uyku esnasında olması gereken sınırların dışında kalan kalp atış ve solunum hızı, akıllı telefonda bulunan uygulamada işaretleniyor. Bu da farkında olunmayan ve ileride sorun yaratabilecek sağlık problemlerini önceden tespit etmede büyük avantaj sunuyor.

Uyku evrelerini takip ediyor

Akıllı Uyku Takip Cihazı RestOn, yatağa giriş zamanını, gece yatağı terk etme dönemlerini, uyku bölünmelerini ve uykunun hafif – orta – derin aşamalarını tespit ederek raporlayabiliyor. Kişinin gece boyunca uykuda gerçekleşen istemsiz dönüş hareketlerini de kaydedebilen RestOn, tüm bu verileri baz alarak her gün uyku puanınızı hesaplıyor ve uyku kaliteniz hakkında size detaylı bilgiler veriyor. RestOn, Aile Paylaşımı özelliği sayesinde özellikle sağlık problemleri olan yakınlarınızı, yanlarında olmasanız bile rahatlıkla takip etmeye ve sağlık durumlarıyla ilgili fikir edinmeye de imkan sunuyor.

Akıllı alarm ile en iyi zaman aralığında uyandırıyor

Gece boyunca uyku evrelerini ölçen RestOn, sahip olduğu “Akıllı Alarm” özelliğiyle kişiyi en uygun saat aralığında uyandırarak gerçek anlamda zinde uyanmaya yardımcı oluyor. Kurduğunuz alarmın saati “derin uyku” dönemine denk gelirse uzun süre uyumuş olunsa bile baş ağrılı, yorgun hissederek uyanabiliyor. “Hafif uyku” dönemine denk gelirse daha kısa süre uyunsa bile dinç hissederek uyanılıyor. Bu verilerden yola çıkan akıllı alarm, uyanılmak istenen saat belirlendikten sonra, kullanıcıdan bir zaman aralığı isteyerek 15 – 20 – 30 dakika seçeneklerinden birisi seçmenizi sağlıyor. Bu, alarm kurulan saatten önceki 15, 20 ya da 30 dakika önce, en hafif uyku esnasında alarmın çalarak sizi uyandırması anlamına geliyor.

Tek şarjla bir ay kullanım

Akıllı telefonlara Bluetooth ile entegre edilerek kullanılan ve bütün yataklara uygun olan RestOn Akıllı Uyku Takip Cihazı, son derece kolay bir kullanıma sahip. Öncelikle cihazı iOS ya da Android işletim sistemli akıllı telefona entegre etmek için Sleepace uygulaması telefona indirilmesi gerekiyor. Ardından şarj edilen cihazı yatağın üzerine çarşafın altındaki yatılacak alana sermek ve RestOn’un logolu bölümünü yatağın yan tarafından sarkıtmak yeterli oluyor. RestOn tek şarjla bir ay boyunca kullanılabiliyor.