Search

Uyku Pozisyonlarına Uygun Yastık Seçimi

Sağlıklı ve zinde bir şekilde güne başlamanın sırrı şüphesiz ki uyku kalitenizden geçer. Konforlu bir yatakta; başınızı size uygun bir yastığa koymanız daha uykunuzun başlangıcında rahat etmenizi sağlayacağından deliksiz ve huzurlu bir uyku çekmenizi sağlar. Kendinizi tanımanız ve doğru yastık seçimi yapmanız bunun için son derece önemlidir. Doğru model, omurganızın doğal eğimini bozmadan baş ve boyun bölgesini destekler şekilde olandır. Yatış şekliniz de model seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir. Farklı yatış pozisyonları için gereken değişik tip ve özelliklerde yastıklar bulunur. Bu nedenle yastık çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Doğru Yastık Seçimi Neden Önemlidir?

Sırt üstü pozisyonda yatmayı seviyorsanız, yüksek bir yapıya sahip modeller, başınızı gereğinden fazla yukarıda kalmasına neden olurken, daha alçak ürün boynunuzun alçakta kalmasına neden olacağı için orta sertlikte ki bir model sizin için ideal olandır. Orta sertlikte olan ürünler başınızla omurganızın aynı hizada olmasını destekler. Yüz üstü yatan kişiler ise baş ve boyun bölgesi desteklenerek omurga ile hizalanması için yumuşak yastık tercih etmelilerdir. Her şekle kolaylıkla girebildiği için ellerini altına sokmak isteyen kişileri de mutlu eder. Yan uyumayı seviyorsanız orta sert veya sert yastık tercih etmeniz sırt ve belinizin rahat etmeniz için doğru seçim olur.

Siz de, boyun ağrısı için yastık nasıl olmalı gibi sorulara yanıt arıyor ve doğru ürün seçimi yapmak istiyorsanız, yılların verdiği tecrübesiyle uzmanlığını ve kalitesini kanıtlamış olan Yataş'ın geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. İster kendiniz isterseniz çocuklarınız için olsun en doğru modeli bulabilirsiniz.

Rahat Ve Huzurlu Bir Uykunun Sırrı! Doğru Yastık Seçimi Ve Özellikleri

Yataş Bedding modellerinde, doğallıktan ilham alıp konforu sağlıkla birleştirerek kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik teknolojilerle üretim yapar. İnsan sağlığını ön planda tutarak zengin ürün çeşitliliği olan kategoriler oluşturur. Ürünler arasında birçok özellikte farklı kullanımlara uygun alternatifler bulunur.

Gün içerisinde dış etkilerle vücudunuzda biriken statik elektriği emen ve uyku esnasında rahatlamanızı sağlayan Yataş Bedding anti stress yastık modelleri size huzurlu bir uyku ortamı hazırlar. İçerisinde bulunan karbon teller vücuttaki statik elektriği ortadan kaldırır ve zinde ve sağlıklı olarak güne başlamanıza yardımcı olur. Yastık boyutları da yastık nasıl olmalı değerlendirmesi için önemlidir. 50x70 cm ölçülerine sahip olup 750 gr özel mikrofiber elyaf dolguludur. Yastığın üzerine takacağınız kılıflar veya yastık alezleri karbon tellerin özelliğini etkilemez.

Dolgu malzemesi olan elyafa uygulanan Allerban teknolojisi ile alerjik reaksiyonlara neden olan faktörleri ortadan kaldıran Dacron Hollofil Allerban modeli alerjik bünyesi olan kişiler gönül rahatlığı ile kullanabilir. % 100 Pamuk kumaştan üretilmiş olup 60 derecede yıkanabilir. 580 gr özel elyaf dolguludur. Vücut sıcaklıkları yüksek olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen Dacron Climarelle Cool modeli özel kumaşının serinletici etkisiyle vücut ısı dengenizi sağlar. Mikro kapsül teknolojisi ile üretilen mavi renkte özel bir tela astara sahiptir.

En Sağlıklı Yastık Hangisi?

En sağlıklı yastık kategorisinde ekolojik ve doğal özelliğe sahip bambu ve kaz tüyü modeller de yer alır. Bebekler için doğru yastık seçimi olan rahat ve sağlıklı ürünler de bu kategoride bulunur. Deluxe Kaz tüyü modeli her mevsim kullanmaya uyumludur. Üst bölümü yumuşak dolgun ve sıcak tutarak kışın, alt bölümü ise serin ve formunu kuruyan özelliğiyle yazın konforlu bir uyku sağlar. Kuru temizleme yöntemiyle temizlenmesi ürünün ilk günkü formunu koruyarak uzun yıllar kullanmanızda etkilidir.

Doğru yastık seçimi ve en sağlıklı ürün kuşkusuz ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan, uykuya dalma sürecinizde yardımcı olan ve konforlu bir uyku zamanı geçirmenizi sağlar. Bel boyun ve sırt ağrısı çekmemeniz için de doğru yastık seçimi yapmanız büyük önem taşır. Bunun için gerekli bilgilere sahip olarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. 

Siz de sağlığı ve konforu hayatınızda ön planda tutuyorsanız ve zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir model arıyorsanız, Yataş Bedding ürünlerine göz atabilir, yastık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kalitesini kanıtlamış olan Yataş Bedding'i tercih ederek sağlıklı ve rahat bir uyku düzenine kavuşabilirsiniz.

 
PAYLAŞ